Jak vybrat správnou fotku

1. Rozlišení

Ujistěte se, že obrázek je kvalitní / má dostatečné rozlišení - dpi /. Obecně platí, že čím je vyšší DPI tím je vhodnějšíobrázek pro větší puzzle. Například: Pokud máte v plánu Objednat 550 dielikové foto puzzle, zkuste zvětšit obrázek ve vašem prohlížeči na dvojnásobek velikosti vašeho monitoru / displeje. Budete mít možnost vidět přibližný výsledek kvality tisku. Pokud je obraz rozmazaný, s největší pravděpodobností bude výtisk rozmazaný také. Pokud si nevíte rady,zašlete prosím fotku na "[email protected]" k zhodnocení.

Rozmazaný obrázek

2. Používejte pouze digitální fotky

Snímek pořízen digitálním fotoaparátem je většinou vhodný, fotografie pořízené mobilními telefony nejsou vhodné. Pokud chcete mít puzzle z klasické fotografie, budete potřebovat skener s vysokým rozlišením. Obecně nedoporučujeme používat naskenované fotografie.

3. Detail a pozadí

Vyhněte se použití snímků s extrémně velkými jednobarevnými plochami, jako je obloha, moře... atd.. Samozřejmě, že pokud část obrazu patří krásné zátoce, nebo úžasnému modrému nebi s malými bílými oblaky, všechno je v pořádku.Někdy však dostaneme fotku, kde se párek koupe v moři se stejnou barvou nebe nad nimi a 90% plochy má podobnébarvy. Zkuste si představit skládání 1000 dílkového puzzle, kde je 900 dílků modré, světle modré nebo tmavě modré barvy.

4. Nepoužívejte rámy

Snažte se nepoužívat tenké rámečky na vnějším okraji obrázku. Na výrobu potřebujeme mít k dispozici malou plochu na okraji / cca 3 mm /, která bude oříznuta při výseku dílů. Rám může zcela zmizet nebo nemusí zůstat ve stejné šířce na každé straně. Rámy na fotkách uvnitř fotokoláže jsou v pořádku.

5. Poměr stran

Při objednávce na našich webových stránkách v kroku 2 budete vyzváni k oříznutí obrázku v závislosti na zvolenévelikosti puzzle. Například v případě, že váš obrázek je příliš široký a obsahuje důležité objekty na každé straně, bude těžké ho oříznout, aniž jste ztratili něco důležitého.

Pokud si přesto nejste jisti svou fotografií, pošlete ji prosím na "[email protected]" k zhodnocení.